Результати конкурсу #10movies + короткі відгуки про фільми

Offline Автор: Роман Голубовський [5,252 переглядів]

Теги : , , , , , ,

Клінт Іствуд

Пройшов рівно місяць з того часу, як я оголосив про початок конкурсу #10movies, і сьогодні прийшов час оголосити результати конкурсу і те, кому дістанеться приз – два квитки в кіно. Усі 10 фільмів, які я вибрав з ваших рекомендацій, переглянув. Відзначу, що майже всі мені прийшлись до вподоби. Далі кілька слів про свої враження від перегляду фільмів:

1. Angel-A / Ангел-А (2005)
На фільм Люка Бессона з Джамелем Дебузом в головній ролі покладались великі надії. І вони виправдались. Це дуже добре кіно, – майже “Амелі”. Фільм викликає масу позитивних емоцій і навіть (з чого б це!) заставляє замислитись про життя і своє місце в ньому. Хто не бачив – обов’язково дивитись!

2. Buried / Похований заживо (2010)
Цей фільм я обрав, оскільки вже від кількох знайомих чув про нього, і знав, що якщо не зараз, то пізніше все одно перегляну, – дуже вже він нестандартний. Колись я недолюблював фільми, у яких всі дії розгортаються на обмеженій території. А цей фільм у цьому відношенні взагалі рекордсмен, і тому у мене були великі сумніви, що він мені сподобається. Але я помилився! І то, дуже сильно. Не знаю яким чином, але тим, хто робив це кіно, дуже добре вдалось передати атмосферу, в якій перебував герой, його емоції, і зробити фільм динамічним (як би парадоксально це не звучало). Для мене цей фільм став однозначно приємним відкриттям і вписався в список моїх улюблених фільмів.

3. American Psycho / Американський психопат (2000)
Крістіан Бейл дуже і дуже гарно зіграв дуже і дуже цікавого головного героя. Персонаж вийшов яскравим, харизматичним – людина, переконання і вчинки якої можна не розділяти, та не захоплюватись якою неможливо. Дуже неординарна і захоплююча історія. Раджу подивитись.

4. Someone’s Watching Me! / Хтось спостерігає за мною! (1978)
Єдиний фільм з 10-ки, який зовсім не за адресою. Це класичний триллер. Можливо, коли його знімали (далекий 1978 рік), цей сюжет був оригінальним, а цінність цього фільму для кінематографу велика. Але я не отримав задоволення від його перегляду. Як кажуть, не моє!

5. Das Experiment / Експеримент (2001)
Фільм (до речі, німецький) розповідає про експеримент, аналогічний стендфордському тюремному експерименту, що проводився 1971 року в США. В ході психологічного експерименту людей ділять на дві частини і заганяють до тюрми: одну частину як в’язнів, іншу як наглядачів. Мета – дослідити, яким чином умови та ролі, нав’язані людям, впливатимуть на їх психологічний стан. Дуже цікавий експеримент і дуже гарно він показаний у фільмі. Дивитись всім!

6. Bang Bang You’re Dead / Бах, Бах, Ти Мертвий (2002)
У фільмі піднімається серйозна проблема. Серйозна, – та не наша. Насильство у школах і як відповідь на нього стрілянина по у тій же школі – актуальна проблема в США. У нас, здається, такого немає: чи то знущання школярів в наших школах відсутнє, чи то дітям не приходить в голову мстити таким чином, – та й добре, що немає. А щодо фільму – хороший такий фільм: сюжет, персонажі, цікава і повчальна історія. Діагноз – дивитись.

7. Lost Highway / Шоссе в нікуди (1997)
Режисер фільму – Девід Лінч. Композитор – Анджело Бадаламенті. На цьому опис можна завершувати – цього вже достатньо! :) Лінч вміє створювати особливу атмосферу фільму: все загадково, містично, нестандартно – нічого не зрозуміло, але так цікаво! Не думаю, що фільм сподобається всім – на смак (як і вся творчість Лінча).

8. Hachiko: A Dog’s Story / Хатіко: Найвірніший друг (2009)
Непоганий фільм. І Річард Гір знімається, і гарна собачка у головній ролі… Горло стискається, серце щемить. Прямо випробування – спробуй подивитись і не зронити сльозу! Дівчатам, впевнений, історія вірного пса Хатіко сподобається. Чоловікам, як створінням грубим і черствим, – не всім.

9. Exam / Екзамен (2009)
І ще один фільм, сюжет якого зав’язаний на психології. Та й взагалі, тут багато схожого з фільмом “Експеримент” – і не лише дві перші букви у назві. Дивитись його цікаво; сюжет заставляє безперервно думати, аналізувати, що ж сталось і чому саме так; тяжко здогадатись, що станеться наступної миті. Фільм неординарний і, безперечно, вартий уваги.

10. The Prestige / Престиж (2006)
Фільм режисера Крістофера Нолана. В головних ролях – Х’ю Джекман та вже згадуваний сьогодні Крістіан Бейл. У фільмі розповідається про протистояння двох ілюзіоністів – і протистояння це, як говорять, не на життя… Сюжет переповідати не буду, просто скажу, що вкотре я захоплююсь плодами праці Нолана. Неймовірно талановитий режисер! Неймовірно хороший фільм! Дивитись обов’язково!

Результати конкурсу

Найбільше мені сподобався… барабанний дріб… Найбільше сподобався саме Престиж. І два квитки в кіно отримує Настя, яка цей фільм запропонувала (лист на пошту їй вже вислано. Upd 11.03.2011 – два квитки в кіно Настя вже отримала).

Конкурс загалом вдався: тепер ми маємо непоганий список фільмів для перегляду, який, процитую самого себе, не соромно і друзям порадити. Дякую всім, хто долучився до його наповнення.

До нових конкурсів! І запитання на останок: а ви би який з цих фільмів вибрали?

Роман Голубовський

Постові:
Приколи про Мейсона від Дзідзя та інші відео приколи на сайті Байанчег.орг.юа
Проста історія кохання. Хоч саме кохання далеко не просте.

Фото взято тут.

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати