Про зміни ВКонтакте або чому Дуров не ідіот

Internet Автор: Роман Голубовський [4,866 переглядів]

Теги : , , , , ,

П.Дуров ВКонтактеВчора найвідвідуваніший сайт Рунету та Уанету ВКонтакте.ру ввів важливі зміни у своєму інтерфейсі та функціональності. ВКонткте перейшов у “режим мікроблогу”: замість окремих статусів та “стіни” з’явилось одне поле, кожен запис в якому можна коментувати. На додаток, новини тепер поділені на “основні новини”, куди винесені статуси, та події друзів.

Частково такі зміни ВКонтакте вже намагались ввести раніше. Щоправда, отримавши багато негативних відгуків від користувачів соціальної мережі, вони були відмінені, а “режим мікроблогів” при бажанні міг вмикатись в налаштуваннях. Тоді Павло Дуров голосно заявив, що ВКонтакте.ру – демократична компанія, яка робить так, як хочуть користувачі. Гарний піар вийшов.

Тепер же в офіційному блозі ВК Дуров написав, що зміни безповоротні, оскільки підтримка старого інтерфейсу гальмує введення нових фіч ВКонтакте. А у своєму твіттері Дуров написав:

“Пару дней Вы будете нас ненавидеть, затем – любить еще сильнее. Но ради Вас мы готовы смириться даже с Вашей ненавистью.”

Першу частину він передбачив дуже точно: як тільки нововведення вступили в дію, користувачі Вконтакте почали в статусах (тепер їх можна називати мікроблогами?) писати про те, як все погано.

Від себе додам те, що незважаючи на обурення користувачі почали правильно і гарно використовувати нові можливості ВКонтакте – хтось написав “Дурацький контакт! Поверніть старий!” У відповідь отрив кілька лайків (Like) та кілька коментарів, в яких навіть цікава полеміка зав’язалась. Тобто, користувачі зразу ж отримали змогу відчути переваги нововведень!

Що цікаво, користувачі Твіттера також негативно сприйняли нововведення, навіть ввівши хеш-тег #durovidiot, що теж дивно: “@warlock2k: Смешно с идиотов. На #durovidiot люди пишут в микроблоге о том, что микроблоги – говно.

Ну от, суть конфлікту, здається розкрив. А тепер про те, чому Дуров не ідіот.

В чому була ідея таких проектів як Facebook, Однокласники та ВКонтакте? Зібрати разом реальних людей – знайомих, друзів, колишніх однокласників. Спілкування не з віртуальними нікнеймами а з людьми, яких ти знаєш в реальності. Романтизму цьому всьому додавала можливість знайти Колю, з яким разом служили в Афгані, або Олю, з якою разом за партою сиділи, а потім вона виїхала в Канаду. Та час пройшов, друзі віднайшлись, поспілкувались, прокоментували картинки одне одного і все, інтерес пропав.

Якщо не запропонувати людям чогось нового, інтерес до сервісу з часом пропадає. Саме в цьому проблема Однокласників – саме тому вони зараз топчуться на місці і незрозуміло що з ними буде далі.

Нововведення ВКонтакте покликані вирішити цю проблему. Відомо, що розвиток Рутету/Уанету відстає на 2-3 роки порівнено з західним інтернетом. І всі нововведення ВКонтакте, що є новими і незвичними для користувачів соцмережі, вже давно гарно працюють (читай – протестовані) на Заході – в Facebook та Twitter. Нововведення спрямовані на публічне обговорення. Тепер кожен профіль ВКонтакте перетворюється на блог (мікроблог) з можливістю обговорення – дискусійну площадку. Кожен друг ВКонтакте тепер не лише аватарка, але і окремий генератор новин та коментатор.

А не подобаютьсь користувачам зміни лише тому, що не звично. Можливо, поки не все ідеально реалізовано, та з часом, думаю, слова Дурова “затем – любить еще сильнее” виправдаються!

Постові:
Цікава збірка матеріалів про створення, підтримку та просування автономних блогів на сайті “Українська блогосфера”

Інтернет-видання для молоді. Дозвілля, кіно, інтерв’ю, відносини, секс, та ще багато цікавих тем для сучасної молоді.

Роман Голубовський

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати