Приклад шахрайства: робота по збору письмових ручок Parker

Internet, Offline Автор: Роман Голубовський [13,253 переглядів]

Теги : , , , , , , ,

Шахраї
Фото взято з сайту ricardo.com.ua

Днями мав цікавий досвід у виявленні шахрайства. Причому, якщо ще хоч якось можна виправдовувати типи шахрайств, у яких гроші забираються у багатих і віддаються бідним (тобто шахраям), то даний тип шахрайства є максимально аморальним! Гроші забирались у людей, які знаходяться у пошуку роботи. Тобто зараз, в час кризи, безробіття і відповідно відсутності грошей, шахраї відбирали у людей, які сидять вдома і шукають роботу останні гроші. Далі все по порядку.

Одна знайома мені людина шукає роботу, шукає у найбільш популярний спосіб – через Інтернет. От і натрапила на заманливу пропозицію від компанії “Parker” – збір письмових ручок вдома. Гроші за роботу пообіцяли досить великі. Але так як компанія знаходиться не у Львові, для початку роботи потрібно оплатити кур’єрську доставку деталей ручок у розмірі 75 грн за 10 000 штук. Оплату потрібно здійснити через систему електронних платежів WebMoney – це легко здійснити з допомогою поширених платіжних терміналів iBox. На сайті “компанії” все гарно розписано – шахраї гарно постарались. В листах, що приходили від “роботодавця” теж все було написано ввічливо та чітко – як і має бути при діловому листуванні. І найголовніше тут те, що для людей, які не працюють з Інтернет, нічого підозрілого не було видно.

Мені ж перше що кинулось в око – це поштова адреса – Parker.Kadry@yandex.ru – що була зареєстрована на Яндексі – безкоштовному сервісі для роботи з електронною поштою. Ну скажіть мені, яка поважаюча себе компанія (а ми ж говоримо про Parker – елітні письмові ручки) зробить пошту на безкоштовному сервісі!? (Хоча я нічого не маю проти пошти на Яндекс) Далі, в іншому листі я глянув на адресу сайту. Виявилось, сайт знаходиться на безкоштовному сервісі для створення сайтів того ж Яндекса – Народ.ру: parke-r.narod.ru (активного посилання із зрозумілих причин не даю). Відразу все стало зрозумілим. А коли перевірив WebMoney-гаманець, сумніви зникли зовсім – він був зареєстрований того ж дня що й висланий лист з реквізитами для оплати.

Отож, я відразу сповістив знайому людину про виявлене. Повинен зазначити, що людина була засмучена, адже так хотілось вірити в краще і у те, що нарешті знайшлась гарна робота! Та світ виявився жорстокішим.

Наступне, що я зробив – сповістив про все це знайомого, який краще розбирається у WebMoney, і знає, що потрібно робити з електронними гаманцями, які використовуються у цілях шахраїв. (доречі, якщо когось цікавить, він займається атестацією WebMoney у Львові)

Ну і останнє. Я сповістив адміністрацію Яндекс.Народ про злочинний сайт. Сподіваюсь, його швидко закриють, і хоча б чиїсь гроші буде врятовано.

Не знаю, скільки людей на даний час повірили шахраям і заплатили їм, але можна припустити наступне: такий сайт не поодинокий, а грабіжники з року в рік придумують все новіші способи відбору грошей у людей. Хочеться лише побажати: БУДЬТЕ ПИЛЬНІ!

Може хтось з читачів знає схожі історії? Буду дуже радий прочитати їх у коментарях!

UPD:

16 липня прийшла відповідь від тех-підтримки Яндекса. Ось вона:

Здравствуйте!

Мы не являемся судебной инстанцией и не можем обвинить владельца сайта в
нарушении прав третьих лиц. Если к нам поступит заявление от лица (или его
законного представителя), чьи права нарушены содержанием сайта, мы примем
меры.

З одного боку, у Яндекса і дійсно немає достатніх причин для закриття сайту, адже ніхто із постраждалих не звернувся. Але у цьому і є найцікавіше – повірити шахраям могли лише люди, не дуже компетентні у сфері Інтернет, і які, відповідно, навряд самі зможуть написати до тех-підтримки Яндекса. Я написав їм (тех-підтримці) про це, але маю сумніви щодо зміни їх відношення до цього питання.

Невже справедливості так і не буде знайдено?!

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати