Футуристичне

Internet, Роздуми Автор: Роман Голубовський [2,907 переглядів]

Теги : , , , , , ,

Інтернет змінює наше світосприйняття. І ми навіть не уявляємо, на скільки сильно. Якихось років 8-10 тому, коли в громадських місцях звучали слова комп’ютерної тематики, люди навколо озирались з нерозумінням; а у мене на устах з’являлась легенька усмішка: “колеги”, – думав я (у цей час я навчався на спеціальності “комп’ютерна інженерія”). Пройшли роки, і чути в тих самих громадських місцях про “Вконтакте” стало звично, мабуть, не лише мені, але і старшому поколінню.

Та саме цікаве те, що інтеграція віртуальної реальності в людські ряди лише посилюється – як кількісно, так і якісно: збільшується відсоток людей, що користуються інтернетом, збільшується час проведений в мережі, збільшується захоплення людей інтернетом. За цим захопленням ледь встигають технології – людське бажання до споживання інтернету всюди цілком природно призвело до появи різноманітних гаджетів та мобільного інтернету. І якщо поки трохи дивно (я б навіть сказав “дико”) звучать слова Юлії Тимошенко такі як “У мене хотіли вилучити НАВІТЬ IPad!“, то надалі інтернетизація (і витікаюча з неї гаджетизація) лише збільшуватиметься. А тому стає цікаво, що ж воно нам принесе. Цікаво навіть не стільки технологічні нововведення, скільки психологічні та моральні зміни в людях, спричинені інтернетом.

Вже зараз можна спостерігати цікаві випадки впливу інтернету на нас. Наприклад, у своєму блозі Тарас Нек пише: “Їхали сьогодні з @mrpetruccio, як кажуть “собаками” до дому))“. І здавалось би нічого дивному в приведеному тексті нема, якби не одне але: @mrpetruccio, він же Петро Нек – це рідний брат Тараса. А давайте цю ситуацію трішки роздуємо, щоб ви зрозуміли, до чого я хилю.

Буває, у 70-річного дідуся на руці спід рукава виглядає татуювання, – синьо-зеленими літерами написано “ВАСЯ” (на власні очі таке бачив). Досить недолуго, чи не так? А тепер давайте уявимо, як через 30-40 років молода блогерша розповідатиме в блозі про свої літні канікули, які вона провела у своєї бабці з ніком HotChick21 або RedBloodRain (з відповідним лінком на ЖЖ своєї доброї старенької бабусі). Та що там казати, за реальними прикладами далеко ходити непотрібно – глянути хоча б на нік впливового блогера dolboeb.

Але ще цікавіша тема – це різного роду компрометуючі матеріали. “Інтернет робить всіх публічними” – сказав хтось дуже правильну фразу. Були ви на вечірці, розважались, дуріли, а в цей час хтось вас зазнимкував і виклав фото в інтернет (громадська журналістика?). А тепер давайте уявимо що буде, коли сучасні молоді люди стануть старшими і захочуть до влади (таке іноді трапляється). Нагадаю, що в інтернеті вже навіть зараз, за ті кілька років масового сидіння людей в соцмережах, про кожного можна знайти якісь не надто гарні фотографії. Навіть якщо сама людина не “сидить в інтернеті”. А що буде за 30-40 років!?

І от, новоспечений політик йде на вибори, а в інтернеті відшукуються відео, на якому він, ще юний, несамовито кричить “ТАГІЛ!“. І що буде? Та нічого не буде, бо є фотографія іншого кандидата, на якій він лежить у дивній позі лицем вниз прямо на землі у якомусь дивному місці (Face Down). Про ще одного збереглись скріншоти його коментарів в ЖЖ, такі як “Первыйнах“. А в ранніх твітах наступного кандидата – фраза: “@tarassemeniuk: Мене @bublyk додала в fb. Побачив її фото і зізнаюсь чесно, що я би вдув її діряву пічінюшку“. А ще збереглась фотографія єдиного кандидата жіночої статі, на якій вона стоїть у сексуальній позі майже без одягу, з “губками бантиком” на фоні ковра і з котиком в руках…

І що з цього вийде? А нічого страшного! – думається мені. Просто поступово до людей прийде розуміння того, що всі ми спочатку були немовлятами і какали під себе, потім прогулювали уроки і брехали батькам, далі гучно проживали молоді роки і робили всякі дурниці, а тепер стали старшими, розумнішими, можемо і на суспільство попрацювати. Зрештою, згаданий вище Антон Носік (dolboeb), є одним з найвпливовіших людей в Рунеті, і його на зустріч запрошує сам президент Росії, – незважаючи на дивний нік. Так і люди, думаю, пристосуються до реалій. А ще зрозуміють, що інтернет це та ж реальність і не будуть викладати абсолютно всього сфотографованого онлайн.

P.S.: Петро, деякі фото з Ужгороду – перебор! ;)

Роман Голубовський

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати