Нове сімейне українське кіно “Іван Сила”

Відгуки та звіти Автор: Роман Голубовський [3,088 переглядів]

Теги : , , , , , ,

Іван Сила. Борці
[Кадр з фільму]

Нещодавно, разом з іншими блогерами, ходили на фільм “Іван Сила”. Зняв його “довгоносик” Віктор Андрієнко, знялись богатир Василь Вірастюк та циркач Дмитро Халаджи, фільм повністю український. І у всіх блогерів відгуки від перегляду виключно позитивні, усім фільм сподобався, усі його радять.

А от мені фільм не сподобався. Тому, щоб не писати поганого, дам офіційну інформацію про фільм.

* * *

НОВЕ СІМЕЙНЕ УКРАЇНСЬКЕ КІНО “ІВАН СИЛА”
від режисера-постановника ВІКТОРА АНДРІЄНКА

Повнометражний пригодницький фільм, створений за 100% державного фінансування на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. На піку своєї кар’єри, після того як в 1928 році він припинив виступати за кордоном і повернувся на Батьківщину.

Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним сили і духу.

Слоган фільму: «ПРАВДА ЗАВЖДИ ПЕРЕМОЖЕ!»

Дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, тому всі до єдиного люди в кадрі, включаючи численну масовку, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеською студією «Баррандов». Всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи, в теперішньому цирку. Крім того, і всі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо.

Автори сценарію та режисери
Віктор АНДРІЄНКО та Ігор ПИСЬМЕННИЙ (за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили»)

У ролях: Дмитро Халаджи (Іван Сила), Леонід Шевченко (Міха), Іванна Сахно (Мілка), Віктор Андрієнко (Фікса), Ольга Сумська (Аделія), Ігор Письменний (Пандорський), Василь Вірастюк (Велет).

ПРО ФІЛЬМ

Зйомки фільму розпочалися 21 серпня 2012 року. І тривали три з половиною місяці. За цей час знімальна група тричі побувала у Чернівцях, окремі сцени було відзнято у Кам’янці-Подільському та в Іршавському районі, що на Закарпатті (саме тут, у селі Білки народився і закінчив свій життєвий шлях Іван Фірцак). У Білках зйомки прходили у рідній хаті Івана Фірцака. До роботи був задіяний племінник Івана Фірцака, український художник Борис Фірцак, який допомагав створити аутентичний колорит у кадрі.

Значна частина фільму знімалася на базі київського цирку шапіто «Арт-флай», у зйомках зайняті і всі актори цього цирку.

До участі у масових сценах було залучено понад 4 тисячі людей – як професійних акторів, так і звичайних мешканців.

За рік роботи над проектом його творці переконалися: фільм навіть на стадії створення виріс з «дитячих штанців» (хоча був заявлений як дитячий) і зацікавив дорослу аудиторію. Цьому є пояснення: адже стрічку присвячено справжньому українському герою, силачеві Івану Фірцаку, несправделиво викресленому з історії нашого народу. Герою, життя і доля якого можуть бути прикладом, як чесно прожити своє життя і залишитися скромною порядною людиною, як створити себе і свою біографію, і як варто любити – рідних, друзів, свою землю…

У фільмі знялася ціла плеяда зірок – не лише кінематографічних. Перш за все, мова йде про виконавця головної ролі у стрічці – Дмитра Халаджи (Іван Сила), а також про Василя Вірастюка. Їх присутність у кадрі надає колориту не тількі самому фільму. Ще до виходу стрічки на широкий екран розголос про їхній акторський дебют зробив добру справу: не лише зросла популярність цих яскравих особистостей, вони стали справжніми провідниками ідеї, закладеної у фільмі: «Правда завжди переможе», а своїми власними прикладами доводять, що і в сучасних умовах можна «зробити себе» так, як це колись зробив Іван Фірцак.

* * *

Фільм “Іван Сила” можна переглянути у мережі кінотеатрів “Планета кіно”.

P.S.: Вірастюк, до слова, чи не єдиний, хто мені сподобався у фільмі.

Василь Вірастюк, Роман Голубовський

Роман Голубовський

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати