Казантип 2011: Z19 – фоторепортаж

Івенти, Подорожі Автор: Роман Голубовський [14,765 переглядів]

Теги : , , , , , ,

KaZantip 2011: Z19

Республіка ЩАСТЯ, літо цілий рік, багато музики і багато світла, наркоманський рай, секс зі всіма і всюди – це найрозповсюдженіші асоціації зі словом Казантип. Що з цього правда, а що ні – читайте далі.

Довідка

КаZантип проходить щорічно в Криму під відкритим небом на березі Чорного моря. Місце розташування – село Поповка, що знаходиться на відстані 30 км. від Євпаторії. Це країна (саме країна, а не фестиваль) шалених вечірок і живої музики, танців і, як стверджують ті, хто там побував, найкращого у світі відпочинку!

Історія Казантипу почалась 1992 року, коли на змаганнях з віндсерфінгу майбутній президент Республіки – Нікіта Маршунок – увімкнув на пляжі музику. Наступного року, коли людей приїхало ще більше, серед них були і діджеї, які пивезли з собою пластинки щоб не нудьгувати. Змагання відбувались на півострові під назвою Казантип, недалеко від недобудованої атомної станції, яка стояла посеред поля як велетенська голівудська декорація для фільму про апокаліпсис. 1997 року Президент влаштував вечірку на атомній станції «Ніч в Реакторі», яка увійшла в історію рейв-руху. За кілька років невелика тусовка серферів та їх друзів перетворилась у «Фестиваль всього на світі, що пов’язано з літом, морем і сексом» – 1999 року на Казантип з’їхалось вже 12 000 людей. 2000 року «фестиваль» змушений був переїхати у інше місце – саме тоді він перестав бути фестивалем і став Республікою Казантип.

З 2001 року і до сьогодні «Республіка щастя» проходить поблизу маленького села Поповка в Криму, на березі Чорного моря. Тепер KaZantip відвідують близько 100 000 чоловік за сезон. На території Республіки Z знаходиться 15 танцполів, близько 30 барів і ресторанів, 2 кінозали під відкритим небом, 3 кайтстанції і маса дивних архітектурних споруд. Цьогорічний КаZантип носив порядковий номер Z’19 і проходив з 30 липня по 27 серпня.

Щороку на “Республіку Z” з’їжджається маса іменитих DJїв. Цього року лайн-ап Казантипу прикрашали такі імена як Sander van Doorn, Richie Hawtin, John Digweed, Ricardo Villalobos, Groove Armada, Marco V, Moonbeam, Pendulum, James Zabiela, Serge Devant, Danny Howells, Hernan Cattaneo, Bobina, Arty, Omnia тощо.

Враження

Як відомо, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. От я й вирушив до Поповки, щоб побачити на власні очі і відчути те, про що так багато разів чув. Зразу повинен зробити важливу ремарку: я був на Казантипі всього один день, тому враження не можуть бути достатньо повними – для цього потрібно “потусити” тут хоча б тиждень. Та для поверхневого огляду (а на більше я й не претендую) цього достатньо.

Перед тим як їхати на Казантип, я проконсультувався з людиною, що вже була там. Він розповів багато корисного, та мабуть найважливішою його порадою були ці кілька слів: “Головне – нічому не дивуватись!” Цю фразу нам (я був разом з 3-ма колегами) довелось згадати навіть не зайшовши на територію “Республіки”.

Наркотики і алкоголь

В Поповці на одному перехресті під музику в стилі “техно”, що грала з якогось магазину, викрикуючи незрозумілі слова і розмахуючи руками та ногами танцював неадекватний тип років під 30. По його “танцю” було зрозуміло – в його крові однозначно щось є. За кілька метрів від нього на сходах лежала, судячи зі всього, його подруга, в одній руці тримаючи пляшку якогось алкогольного напою. Вона час від часу піднімалась і постійно рухалась у схожому на конвульсії танці. “Головне – нічому не дивуватись!” – подумали ми і пішли далі.

Але(!) незважаючи на такий яскравий початок, далі випадків настільки відвертих проявів наркоманії за час нашого перебування на Казантипі більше не було. Те саме стосується алкоголю – зустрічались люди під градусом, деякі навіть під занадто великим градусом. Але якщо взяти сумарно кількість людей, що приїхали на Казантип, і порівняти з такою ж кількістю людей, що відпочивають у різних нічних клубах, думаю різниці в кількості випитого алкоголю чи вжитих наркотиків не було би. Абсолютно ніхто там вживати ні одне ні інше не заставляє. Треба констатувати, що якщо на Казантипі і вживають наркотики, то це не через те, що “Республіка” така – це через те, що молодь у нас така!

Ціни на вхід

У час, коли ми підійшли до кас перед входом на територію Республіки Z, – близько 19 години, – черг майже не було. Це мене навіть здивувало, адже я наслухався про казантипівські черги, які потрібно вистояти під палючим кримським сонцем. І це 19 серпня, тобто у день перед офіційним закриттям, з зірковим лайн-апом. Ціна квитка на Казантип (по ньому можна лише раз зайти на територію республіки) у цей день – 800 грн. Ціна візи (багаторазовий вхід) – 2000 грн. або 1600 грн. якщо попередньо зареєструватись на офіційному сайті республіки – kazantipa.net

Сансет

Казантип - Sunset Point

І ось ми зайшли. Навколо ходять одягнені у все кольорове люди і височіють дивні футуристичні споруди. Ледь чути звук хвиль та тихенькі звуки спокійної музики, яка доносяться десь здалека. Над територією кружляє вертоліт, в морі видно кілька яхт. Ми зайшли на територію Казантипу в час просто перед “сансетом”. Цей час тут вважають особливим. Під час заходу сонця народ неіснуючої республіки збирається на пляжі і разом спостерігає, як світило сідає за горизонт. Відбувається своєрідне єднання. Дуже красиве видовище!

Споруди

Далі ми пішли прогулятись територією Казантипу. Що відразу сильно вражає – це різні споруди, конструкції, будівлі, скульптури. Кожна з них, – будь це велетенське приміщення танцполу чи невеликий робот з металевих прутів, – це окремий витвір мистецтва. Чи то головна сцена з чимось, схожим на радари по бокам, чи то поміст, з якого гарно оглядати територію, чи то круглий Sunset Point, що стоїть просто в морі, чи то численні металічні тварини, розташовані по всій території – все цікаво і оригінально. Казантип – це такий собі музей під відкритим небом, який лише додає міфічності і нереальності усьому, що тут відбувається.

Ціни на випивку та їжу

У першому барі, до якого ми зайшли, пляшка пива коштувала 50 грн, а за 50 грам горілки просили 25 грн. Та якщо пошукати (що ми і зробили), можна знайти пиво і за 15 гривень (а десь я читав, що і за 10). Пляшку Шампанського – напій республіки Казантип – можна придбати усього за 45 гривень. Також на території республіки працювало кафе, де можна було нормально поїсти – і теж з цілком помірними цінами. Тобто те, що на Казантипі все неймовірно дорого – міф! (Ну а для москвичів, яких тут багато, в порівнянні з московськими такі ціни взагалі смішні!)

Ніч, танцполи і музика

Потрохи стемніло, і почався головний час на Казантипі – ніч. Якщо на фотографіях, які ви далі побачите, вас здивує невелика кількість людей (а фотографував я ввечері та зранку), – знайте, народ тут живе вночі. З 22-ї години і до ранку працює більшість танцполів і танцює більшість людей. Вночі Казантип нереально красивий (цього, на жаль, не зміг донести мій фотоапарат). Всюди грає музика; багато світла – велетенські прожектори та потужні лазери. Словом, краса неймовірна – це необхідно побачити.

Kazantip z19

Main Stage під відкритим небом збирав найбільшу кількість народу. Саме тут в день мого перебування на Казантипі виступали Hernan Cattaneo, Nick Warren та John Digweed. Крім іменитих музикантів і великої кількості народу, Main Stage дійсно здивував світлом (численні лазери практично не переставали світити) та різноманітними шоу з танцівниками та піротехнікою. Чудернацької форми Dark Side ззовні білий, а всередині чорний. Багато шуму було навколо нього, та мені якось не щастило там чути хорошу музику (хоча в цю ніч повинні були виступати і Arty і Omnia – не щастило, видно!), тому і не затримувався у ньому довго. Зовсім навпаки було з Faberge, де проходив тиждень “Live On Mars” – живі виступи гуртів кожного дня. Зайшовши туди і почувши як грає англійський synthpop-гурт Monarchy, ми залишились на цілий їх виступ. Аж смішно було, що на КаZантипі мені сподобались не стільки діджеї, скільки живі музиканти. Раджу послухати їх. У схожому ззовні на літаючу тарілку Stone найбільше, що мені сподобалось – це лазери. А от у круглому UFO завжди було повно людей та мало місця. Тут знаходився осередок Breakbeat музики на Казантипі під назвою In Beat We Trust, яким керувала Lady Waks з Росії. Музика та атмосфера в UFO мені сподобалась – можливо, навіть найбільше. Kiss FM порівняно зі всіма рештою танцполів, особливою архітектурою не відрізнявся, зате музика тут грала до самого ранку, чи навіть правильніше буде сказати дня. Ну і не міг не залишити про себе гарних спогадів Sunset Point – танцпол прямо посеред моря. Тут теж постійно було повно людей і хороша музика. Ну і досить, мабуть, згадувати про танцполи. Щодо стилів музики, які я почув за час свого перебування, то тут найбільш популярними були Techno та Progressive House, а от свого улюбленого Trance я зовсім не почув.

Народ республіки KaZantip

Вік основної маси людей – від 20 до 35 років, ближче до 30. Найбільш вживана мова – російська. Найбільша частина людей, які зустрічались, приїхала з Москви або Санкт-Петербургу. Дуже багато хто (думаю, більшість) на Казантипі не вперше. Дуже здивувало те, скільки іноземців можна побачити на території Республіки Z – це і французи, і серби, і араби. Це говорить про те, що Казантип стає відомий і за межами території СНД.

Жовті чемоданчики і роботи

Вхід з жовтими чемоданчиками на територію Казантипу вільний. І хоча вартість виготовлення таких чемоданчиків, за чутками, рівна вартості візи, багато людей ходили з ними – це таки модний аксесуар! Крім того, темою цьогорічного Казантипу стали роботи і все що з ними пов’язано. Тому на території республіки можна було побачити людей в костюмах роботів, а також декорації нагадували про тематичність.

Кохання і секс

Тема z19 - роботи. Любов - тема завжди

Це те, з чим у багатьох асоціюється Kazantip. Є тут така традиція, як весілля на Казантипі – отримання тимчасового умовного статусу, яким багато хто користається. Мені, на жаль, не випадало можливості стати свідком таких церемоній. Також не секрет, що багато хто приїжджає на Казантип саме заради сексу (можливо тому чоловіків тут трішечки більше). Та от практично всі місця на території Казантипу занадто відкриті для заняття сексом. Тим більше, всюди ходить охорона. Тому сексом на пляжі тут сильно не позаймаєшся. Для цього на території республіки є спеціальні будиночки для закоханих. Хоча, одну пару, яка займалась чимось дуже схожим на секс я все ж бачив…

Світ, якого не може бути

Пам’ятаю пост російського літератора Грішковца про Казантип. У ньому він писав, що тут усе інакше ніж в буденному житті, і сюди люди приїжджають з метою втекти від реальності. І хоча його слова були можливо надто категоричні і з відтінком негативу, – певна правда у них є. Більше того, організатори Казантипу зробили все для того, щоб створити світ, кращий за реальний – світ де панують радість, кохання та щастя. “Еще два дня, и уезжаю из Казантипа. Назад в Питер. Так не хочется возвращаться – там все как-то так… обычно!” – думала в голос випадкова співрозмовниця, громадянка Республіки Z. Зрештою, український інженер цілий рік заробляє гроші, щоб звозити сім’ю на море; а що поганого в тому, що цей же інженер заробляє гроші не просто на море, а на море на Республіці Щастя?!

Резюмуючи скажу, що KaZantip сподобався – маса позитивних людей, грає хороша музика, від світла я просто в захваті, а щоб висловити захоплення креативним оформленням – достойних слів не знайдеться. Ну і сам дух Казантипу. Тільки от хотілось би побути тут довше – тим більше, якщо приїздити сюди на цілий тиждень, це не так вже й дорого виходить. Казантипу – бути!

Десь із такими думками я покидав республіку щастя.

А тепер фото з КаZантипу 2011:

Перед входом наполегливе попередження – наступного року візи купуйте онлайн! Це не лише збереже час, але і зекономить гроші.

Казантип 2011

Квиток – 800 грн. Віза без попередньої реєстрації – 2000 грн, з реєстрацією – 1600 грн. Незважаючи на такі ціни за сезон республіку відвідує більше 100 000 народу

Kazantip 2011 z19 - одноразовий квиток

Вигляд зразу після входу на територію Казантипу

Z19

Народ республіки КаZантип

Народ республіки КаZантип

Танцпол Dark Side – ззовні білий, зсередини чорний. Вигляд збоку

Танцпол Dark Side

Кожного вечора народ Казантипу збирається на березі, щоб подивитись на “сансет” (заходом сонця це ніхто не називає, тільки на англійській – Sunset). В цей час порівняно тихо, і навіть музика що де не де грає – і та спокійна. Кажуть, це особливий час на Казантипі

kazantip 2011 - сансет

Народ Казантипу одягнений яскраво

KaZantip 2011 фото

Ось такі кольори казантипівського сансету:

KaZantip z19: sunset

Над територією кружляє вертоліт. Можливо, щоб не було небажаних гостей з моря

Республіка Z

Конструкції на фоні заходу сонця – ой, тобто сансету

Казантип 2011: сансет

Сонце заходить

Сансет на Казантипі

Вночі на КаZантипі неймовірно красиво – шкода, що фотоапарат не може передати навіть маленьку частину цієї краси

Нічний Казантип

Нічний КаZантип – вигляд з Sunset Point

Нічний KaZantip - вигляд з Sunset Point

Поміст над територією республіки відкриває хороший огляд. Попереду у формі яйця танцпол Faberge

Faberge - Live On Mars

Світанок на Казантипі не прийнято зустрічати так масово як “сансет”, хоча видовище не менш красиве

Kazantip: схід сонця

Дехто світанок не зустрічає. Сон перемагає

Сон на Казантипі

Що сподобалось, спати можна всюди, де зручно – ніхто тебе не стане виганяти

Сон на kazantip

Навіть прибиральники будуть обережно обходити твоє спляче тіло

Республіка Щастя

А стильне тут все і всі – навіть прибиральники

На Казантипі стильні навіть прибиральники

Справжній герой КаZантипу

Справжній герой Казантипу

Монумент незалежності. Його подарував президент Республіки Z Нікіта Перший своїй дівчині. Позаду блискучий Stone

Kazantip - монумент незалежності

На Казантипі живуть дуже дивні створіння

Казантип: дивні створіння

Музей під відкритим небом

Дивні істоти Казантипу

Тематика цьогорічного Казантипу – роботи

Роботи на kazantip 2011

Дехто сподівається, що ця штуковина поїде

Конструкції Казантипу

Тема сексу присутня навіть в роботах – лампочка вночі світиться

КаZантип

Сонце, море, пальми, музика

kazantip: на фоні Dark Side

Офіційний настрій на Казантипі: все…

На kazantip все а*уенно

А от дівчата на Казантипі красиві

Казантип z19

Мого колегу Славіка, який був зі мною, просто вбила моя фраза: “А давай постоїмо тут, почекаємо, поки вони поцілуються – і я це сфотографую”. Репортера в собі інколи треба вбивати.

Казантип, Поповка

Народ продовжує танцювати, незважаючи на те, що вже давно сонце зійшло

kazantip танцівник

А дехто просто любується красотою ранкового моря

Казантип. Берег Чорного моря

Ці чуваки розмовляли на незрозумілій мові – іноземців на Казантипі, як не дивно, багато

Казантип 2011. Люди

Хоча танцполи на ранок пустіють, музика грати не перестає і деякі люди так і продовжують танцювати

Kazantip

Яскравий і енергійний народ Казантипу

Республіка Зет

Хатки

Палатки

UFO – тут дуже тісно і дуже класно, грає Breakbeat

UFO Bar або тарілка. In Beat We Trust

Алея від головного входу до моря

Казантип

Міст на Sunset Point

Вихід на Sunset Point

Main Stage зовсім пуста зранку. Ще кілька годин тому тут були тисячі народу і все світилось

Main Stage зранку

Ну і я *башу лук на Казантипі (чемоданчик не мій)

Роман Голубовський на Казантипі

Дякую за увагу! Сподіваюсь, вам було цікаво.

Текст та фото – Роман Голубовський. Слідкуйте за мною в твіттері – @golubovsky

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати