25 фактів про Korrespondent.net

Інтерв'ю, Відгуки та звіти Автор: Роман Голубовський [15,831 переглядів]

Теги : , , , , , ,

Юлія МакГаффі, Корреспондент.net

5 квітня в рамках Школи журналістики УКУ відбувся майстер-клас головного редактора Korrespondent.net Юлії МакҐаффі на тему «Робота новинного Інтернет-видання». В рамках відведеного часу, МакҐаффі розповіла про історію створення сайту новин, що зараз є флагманом української онлайн-журналістики, взаємодію з новими медіа та про те, як працює Korrespondent.net зсередини.

Далі читайте 25 фактів про Korrespondent.net

1. Сайт Korrespondent.net було запущено 1 вересня 2000 року медіа-видавцем Джедом Санденом (KP Media).

2. Кількість чоловік в редакції при запуску – 5. Вони сиділи разом із редакцією англомовної газети KyivPost.

3. Серед цих п’яти чоловік була Юлії МакҐаффі, що пізніше очолила видання, та Дарка Чепак, що з 2011 року працює прес-секретарем президента України Віктора Януковича.

4. 2002 року почав виходити друкований щотижневий журнал «Корреспондент».

5. Юлія МакҐаффі стала гловним редактором Korrespondent.net 2006 року, і очолює видання до сьогодні.

6. Стратегія “Корреспонденту”: Go Social, Go Visual, Go Mobile.

7. Новий дизайн сайту Korrespondent.net побачить світ 1 вересня 2013 року. Згідно нових тенденцій, сайт буде адаптовано до мобільних пристроїв, в дизайні буде зроблено акцент на візуальну складову.

8. Зараз на сайті виходить близько 300 новин на добу. Видання працює в режимі 24/7.

9. В редакції Korrespondent.net працює 36 людей.

10. Один редактор випускає близько 15-17 новин в день (за робочу зміну), тобто, близько однієї новини на пів години. Абсолютно усі новини “рерайтяться” – тобто, переписуються, а не просто “копі-пейстяться”. В обов’язок редактора також входить пошук фотографій та постинг новин в соцмережі.

11. До редакції Korrespondent.net входять: редактори українських новин, редактори-”міжнародники”, редактори розділу “Бізнес” (жартівлива назва – “бізнесярі”), редактор розділу “Наука і медицина”, редактор розділу “Шоу-біз”, “Lifestile/Fashion”-редактори.

12. В режимі особливого реагування (смерть, війна, революція, криза тощо), на головну тему дня переключається до 50-70% усієї редакції.

13. Спортивними новинами займається спортивний відділ порталу “bigmir)net”, з яким видання Korrespondent.net знаходиться в одному холдингу. Окремих спортивних журналістів в редакції “Кореспонденту” немає.

14. Крім того, до редакції входять нічний редактор, що працює з 22 по 6 годину ранку, нічний редактор вихідного дня (!), мультимедіа-редактор, який займається фото та відео-матеріалами, блог-редактор, SocialMedia-editor та модератор коментарів.

15. Власний фотограф у редакції “Корреспондент” з’явився лише 2009 року.

16. Головний редактор не має окремого кабінету, а сидить в одному оупен-спейсі зі всією редакцією. На думку Юлії МакҐаффі, головред онлайн-видання інакше працювати не може.

17. Окрім редакції, над проектом працює рекламний відділ, відділ спецпроектів, відділ програмістів, відповідальні за партнерства люди, штатний SEO-спеціаліст.

18. За словами SEO-шника Korrespondent.net, за останній рік-два кількість запитів українською мовою в пошукових системах стрімко зросла.

19. Основна мова на сайті Korrespondent.net – російська. Над україномовною версією видання працює 10 людей.

20. На україномовну частину сайту Korrespondent.net приходиться 12-15% від усього трафіку. В найближчих планах видання – збільшення цієї частки до 20%.

21. Через кілька днів після виходу щотижневика “Корреспондент” (російською мовою), на сайті стають доступні усі статті українською мовою – http://ua.korrespondent.net/journal

22. Щотижня в соціальних мережах видання Korrespondent.net проводить акцію “Український четвер” – усі анотації до новин у відповідний день публікуються українською мовою.

23. З соціальних мереж на сайт приходить 9-12% усього трафіку. Facebook (близько 80 тис. підписників) – на п’ятому місці серед джерел трафіку.

24. На сайті видання щодня з’являється 10-15 тисяч коментарів. Над ними в режимі пост-модерації працює окрема людина.

25. Відвідуваність сайту Korrespondent.net – 300 000 людей на добу.

P.S.: Рецепт терапії від головного редактора Korrespondent.net. Щоб відпочити від надмірних інформаційних потоків, Юлія МакГаффі один раз на місяць впродовж цілих вихідних (субота і неділя) повністю вимикає інтернет.

Роман Голубовський

P.P.S.: У конкурсі блогів від “Deutsche Welle” вашого покірного слугу номіновано у категорії “Найкращий мікроблог України”. Підтримайте мене, будь-ласка! (для цього потрібно залогінитись через ВКонтакте, FB або Twitter)

Підтримати тут - http://thebobs.com/ukrainian/category/2013/best-person-to-follow-ukrainian-2013/

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментувати