Квітка Цісик

Offline Автор: Роман Голубовський [6,906 переглядів]

Теги : , , , , , ,

Квітка Цісик

Кличуть “Кру-кру-кру, в чужині умру,
Заки море перелечу, крилонька зітру”
Богдан Лепкий

Вона прожила все життя у США, та слухаючи її пісні не залишається сумнівів, наскільки вона любила Україну. Її голос викликає бурю емоцій та пронизує до глибини душі. Її творчість вкотре доводить, наскільки багата наша культура і заставляє гордитись словосполученням “я українець”. Вона – це американська співачка українського походження Квітка Цісик. Сьогодні, 4 квітня, ми святкуємо річницю з дня її народження.

Квітка Цісик прожила майже 45 років (1953-1998), за які встигла випустити два українські альбоми: “Пісні України” (1980) та “Два кольори” (1989). В США вона стала популярною завдяки саундтреку до фільму “You Light Up My Life”, що отримав “Оскар”, та рекламним джинглам. Вона мріяла дати серію концертів в Україні, та мріям так і не судилось здійснитись, – Квітка померла від раку молочної залози.

Два альбоми з українськими піснями у 1990 році були номіновані на “Греммі”. Це був абсолютно некомерційний проект – Квітка Цісик записала їх на власні кошти (далеко не маленькі – 200 тисяч долларів). Для запису альбомів було залучено 40 музикантів з Нью-Йорку. Квітка перекладала усі пісні на англійську мову і розтлумачувала музикантам, про що йдеться – так, щоб вони могли перейнятись тим, про що гратимуть. За словами Еда Раковіча, чоловіка Цісик, українські альбоми Квітки – “це був проект любові до України. Вона хотіла реалізувати цей проект і таким чином підтримати українську культуру”.

Нещодавно у Львові з’явилась вулиця Квітки Цісик та відкрився музей її імені. На днях було проведено Міжнародний фестиваль українського романсу імені Квітки Цісик.

Від себе додам, що кращого виконання українських народних пісень я не чув. Їх хочеться слухати не лише через те, що вони українські, а тому, що вони дійсно вартують любові. Давайте послухаємо прекрасний голос Квітки:

Квітка Цісик – Верше, мій верше

Квітка Цісик – Де ти тепер

Квітка Цісик – Два кольори

Квітка Цісик – Іванку

Квітка Цісик – Черемшина

Квітка Цісик – Рушничок

***

І ще трошки про Квітку Цісик – інтерв’ю та сюжет від телеканалу Інтер.

Про Квітку Цісик, телеканал Інтер

Інтерв’ю Квітки Цісик, 1992 рік. Частина 1

Інтерв’ю Квітки Цісик, 1992 рік. Частина 2

Роман Голубовський

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати