Малефісента прийде, закляття накладе

Відгуки та звіти Автор: Роман Голубовський [4,146 переглядів]

Теги : , , , , ,

Малефісента ("Чаклунка")

На широкі екрани вийшов новий діснеєвський блокбастер “Maleficent”, назву якого наші кінопрокатчики переклали як “Чаклунка”. 180 мільйонів доларів бюджету, Анджеліна Джолі в головній ролі, новітні 3D-технології – і все це для того, щоб зробити рімейк мультиплікаційного фільму 1959 року “Спляча красуня”.

І якщо в мультфільмі головною героїнею була принцеса з іменем, що мимоволі викликає асоціації з комунізмом – Аврора, то в новому втіленні старої історії все обертається навколо чаклунки Малефісенти, яка наклала на неї закляття. І вже зважаючи на те, що автори фільму вирішили обґрунтувати дії негативного героя і показати, що все у цьому світі (навіть зло) – відносне, можна було б назвати “Чаклунку” фільмом оригінальним. Однак це казка, і які цікаві ідеї у неї не вкладай, вона все одно залишиться казкою. Не більше.

Та є у цієї казки кілька деталей, які сподобались навіть мені, не цінителю цього жанру в кінематографі.

Анджеліна Джолі у образі Малефісенти – прекрасна. Вона одночасно сексуальна і холодна, грайлива і серйозна, тендітна і сильна. І роги на її голові абсолютно не заважають – як не завадила борода Кончіті Вурст взяти перемогу на цьогорічному Євробаченні.

Не знаю, наскільки полюблять глядачі “Малефісенту”, однак сам цей яскравий образ чаклунки має всі шанси залишитись в одному ряду іншими культовими кіно-образами, такими як Голум із “Володаря перснів” чи Джокер із “Темного лицаря”.

Ще одна річ, яка сподобалась, стосується вже не Малефісенти, а тої самої принцеси-тезки відомого крейсера. Аврора, яку зіграла 16-річна Ель Феннінг, прекрасно демонструє нам рису, за яку всі люблять дітей, а також тих небагатьох людей, яким вдається зберегти цю рису, виростаючи. Я говорю про життєрадісність. Щира широка усмішка і сповнені радості очі навіть тоді, коли на неї, радість, немає видимої причини – це ж так чудово. А Ель Феннінг, разом зі своєю широкою усмішкою, колись однозначно стане голлівудським секс-символом. Хай тільки трохи підросте.

Йдемо далі. Картинка теж сподобалась. Не “Аватар”, звичайно, але є на що подивитись. Вигляд казкового королівства, вигадані істоти і рослини, динамічні польоти Малефісенти (у неї окрім рогів є ще крила, так) – усе це у студії Діснея вийшло красиво.

А от з негативних сторін я би виділив брак динаміки сюжету й деяку наївність образів, діалогів та дій самих героїв. З одного боку, це можна було б списати на особливості жанру – це все-таки казка. Але якщо вже на фільм ходять дорослі люди (от, наприклад, ви), і йде “Чаклунка” у дорогих мультиплексах, то й оцінювати фільм варто по-дорослому.

Тим більше що інший недолік “Малефісенти” зовсім не дитячий. Я говорю про відвертий сексизм, на межі з мізандрією. Чоловіки у фільмі постають або негативними героями – як, наприклад, король Стефан, що зрадив Малефісенту, – або з них просто знущаються, – наприклад, ворон Діаваль чи недалекий принц Філіп.

Однак коли домінує Анджеліна Джолі, трішечки сексизму можна й потерпіти. А якщо йти в кіно з дамою, він може стати навіть на користь. Адже котра з жінок не асоціюватиме себе з Малефісентою, котра із них не відчує радості від перемоги справедливості й любові над жадібністю і злом!

“Чаклунка”, трейлер:

P.S.: Дякую за традиційну гостинність мережі кінотеатрів “Планета кіно“.

Роман Голубовський

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати