Про геніальність Мавроді і МММ-2011

Offline Автор: Роман Голубовський [2,981 переглядів]

Теги : , , , , , ,

Сергій Мавроді

Сергій Мавроді – особа, без сумніву, культова. Вже за життя про нього знято фільм, – свого роду пам’ятник. Йому знову і знову вірять люди. І віру свою підкріпляють “рублем”. Феномен. Геній!

Та мені б зараз хотілось поговорити не про те, наскільки Мавроді розумний, – бо грамотно придумав свої фінансові піраміди, – і не про те, який він хороший психолог, – бо зумів зіграти на людській жадібності. Хочу поговорити про його маркетинговий геній.

Сергій Мавроді не лише знає, що людина потребує. Він тонко відчуває час, в якому ми живемо і вміє підібрати максимально ефективні інструменти, що дозволяють достукатись до людини.

1992-1994 рр.

Російські телеканали щодня крутять рекламу МММ. Реклама примітивна, зате проста для розуміння. Але головне – її багато. Дуже багато. Люди чують з телевізора про МММ по кілька разів на день. І, як не дивно, вірять!

Бо що таке телевізор тоді? – Це максимально потужний рекламний інструмент. Чому? – Бо довіра до телевізора висока. Народ щойно вдихнув ковток свободи після 70 років, прожитих в Радянському Союзі. А телевізор – один із показників цієї свободи. Саме на ТБ з’явилась програма “Взгляд”, саме там почали показувати (о, Боже!) американські фільми з Шварценеггером, саме там почали йти нескінченні мексиканські серіали.

І ось у цей час, коли люди не знали, що робити з усією цією свободою і дивились серіали по ТБ, їм розповідали про МММ. Та ще й розповідав не будь-хто, а героїня серіалу (Вікторія Руффо, “Просто Марія”). Ну як в таке не повірити! Реклама працювала.

2011-2012 рр.

Всі пам’ятають історію з МММ, і в тупу рекламу по телебаченню ніхто вже не повірить. Та нова фінансова піраміда МММ-2011 все ж створюється, бо у Мавроді напоготові нові інструменти.

Перше. Змінюється позиціонування нової піраміди. Якщо 1994 року це золота корова, що зробить всіх багатими, то зараз це золота корова “для розумних”. Всі знають, що піраміда розвалиться, але якщо вчасно вкласти і вчасно забрати гроші – можна розбагатіти. І це, нагадаю, відбувається в 2011-2012 роках – коли в трендах успіх та фінансова незалежність.

Друге. Потрібно знайти “розумних і успішних” щоб розповісти їм про хорошу можливість. Знімається кіно “ПіраМММіда” (не буду стверджувати, що це частина маркетингу Мавроді, але і відкидати такої гіпотези не буду) – потенційна аудиторія дивиться нові блокбастери. Мавроді говорить з відеороликів на YouTube – це максимально близько до “думаючої” аудиторії МММ-2011. Головне: канал, через який відбуватиметься комунікація тепер – це інтернет. І це у час розвитку соціальних мереж та громадської активності в онлайні (Навальний, “Партия жуликов и воров” і т.д.) – тобто коли максимальна довіра до інтернету! Знову Мавроді правий!

Третє. Потрібно ефективно прорекламувати МММ-2011 – адже в пряму рекламу тепер не вірять. Зате друзям в соцмережах та блогерам – ще й як вірять. Обирається система MLM (Multi-level marketing), при якому кожному учаснику системи вигідно залучати нових учасників. І починається. “Манімейкери” (люди, що заробляють в інтернеті) вступають в МММ-2011 і починають хвалити піраміду. Прості люди вступають в МММ-2011 і починають розповідати друзям в соцмережах, як круто отримувати гроші з піраміди. І це працює – адже люди вірять друзям (це вам не якась там героїня мексиканського серіалу 90-х).

І, звичайно, всі учасники піраміди знають, що рано чи пізно усе закінчиться. Але так само всі впевнені, що до того часу вони свої гроші звідти заберуть. Повторюю – всі. А кількість таких всіх збільшується – бо друзям вірять…

Оце буде крику, коли все рухне! Та у будь-якому разі, Мавроді – геній в маркетингу. Сподіваюсь, я доступно пояснив – чому.

Роман Голубовський

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати