Поярков і Бузина: політика як шоу

Offline Автор: Роман Голубовський [3,574 переглядів]

Теги : , , , , , , , ,

Поярко та Бузина: бійка на програмі Велика Політика з Євгенієм Кисельовим

Вчора у програмі “Велика політика” з Євгенієм Кисельовим стався цікавий інцидент: Сергій Поярков та Олесь Бузина свої образливі слова в сторону одне одного завершили бійкою, підкріплену лайкою у прямому ефірі Інтера (”Я тебе яйца оторву“). Подія викликала серйозний ажіотаж (про це написали всі поважаючі себе українські ЗМІ), адже не кожен день у прямому ефірі б’ються серйозні (поважні?) дядьки.

І якщо глядачам та ньюзмейкерам ця новина сподобалась (для перших це цікавий скандал, для других – рейтинговий репортаж), то її етичність викликає деякі сумніви. Зокрема, журналіст Отар Довженко у своєму блозі на сайті Телекритика засудив дії Кисельова. За його словами, Бузина та Поярков убили Кисельова як ведучого: “Вчора в ефірі програми «Велика політика» відбувся огидний інцидент, НЕ-ПРИПИНЕННЯ якого, а також продовження гидотного срачу в студії після того, як учасників бійки розтягли, і відновлення бійки остаточно викреслило Євгенія Кисельова з переліку ведучих, яким можна довіряти.” Саме про це хотілось би сказати кілька слів.

В часи СРСР на телебаченні було лише кілька каналів, і кожен показував те, що наказала партія (”зомбоящик”). Народ, не маючи альтернативи, дивився все, що показували (згадайте цей пластмасовий голос за кадром, який офіційно-святковим тоном розповідав про нові досягнення комуністичного устрою). Тепер в Україні панує (наскільки це у нас можливо) ринкова економіка, – в тому числі у сфері телебачення, – за законами якої виживає той, хто дає найкраще.

А люди хочуть двох речей – хліба і видовищ. І телебачення намагається давати друге. Не пам’ятаю, хто і де писав наступну думку: “Всі дивляться Формулу 1 лише для того, щоб побачити, як хтось знову розіб’ється“. Хай і з перебільшеннями, та щось у цьому є.

Народ відчуває потребу в шоу. Зокрема, в шоу “Україна має талант” проекту СТБ і діти ходять по склу, і непрофесійний акробат вилазить на стільці, які стоять одне на одному, при цьому всі тільки й думають: впаде він чи ні! Можна сказати що це також неетично. Та ніхто не каже. Чому ж дивуватись рейтинговим подіям на політичних ток-шоу, тим більше, що вони так і називаються – ток-ШОУ!

Політика сама по собі доволі нудна річ, і ніхто не дивитиметься політичні передачі, якщо з ефіру зникнуть цікаві (яскраві, неоднозначні) персонажі. Саме на таких скандальних особистостях як Інна Богословська, Михайло Бродський, Микола Левченко, Нестор Шуфрич, Олесь Бузина, Сергій Поярков та інші тримаються політичні токшоу. Без них Кисельов, Шустер і Куликов втратили б роботу.

То чи варто звинувачувати Кисельова у тому, що він дає народу те, чого той хоче – видовищ?

Роман Голубовський

Відео Поярков і Бузина – бійка у програмі Велика політика:

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати