Роман Голубовський з офіційним візитом відвідав магазин

Івенти, Інтерв'ю, Відгуки та звіти, Роздуми Автор: Роман Голубовський [4,399 переглядів]

Теги : , , ,

Кудись утік мій вільний час. Факт. Раніше час був, а тепер він кудись зник. Відповідаючи самому собі на запитання “Куди?”, вирішив викласти тут факти своєї нещодавньої діяльності. Викласти вирішив у форматі цитат із публікацій.

Діяльність ця, як виявилось, уся пов’язана з роботою над UaReview. Вийшов своєрідний дайджест із фотографій  та текстів. Поїхали!

Доповіді
2 листопада, Львів – “Блог-платформа”, тема “Як соціальні медіа заважають журналістам”:

Роман Голубовський @ Блог-платформа від Корреспондент.нет

“Основатель UaReview Роман Голубовский во время Блог-платформы Корреспондент.net во Львове рассказал о том, как социальные медиа мешают журналистам.” – Блог-платформа.

18 листопада, Київ – “Success Camp” від Інтерньюз, тема “Як, пишучи неправду, отримати народну любов”:

Роман Голубовський @ Success Camp від Інтерньюз

“Роман Голубовський нарешті “розкодувався” для публічних виступів та розповів про власний проект UaReview, котрий відомий не лише своїми гумористичними “новинами”, але й тим що на їх гачок зловилось чимало відомих ЗМІ не лише в Україні. Вважаю цей проект одним із найяскравіших, як мінімум цього року. Зі слів Романа якщо раніше сайт мав на меті просто розважати читачів, то зараз в нього ще й повчальний зміст – як не купитись на фейкові новини для ЗМІ.” – Дьома-блог.

24 листопада, Ужгород – TEDxUzhgorod, тема ”Інформація і правда” (фото тут – mukachevo.net):

Роман Голубовський @ TEDxUzhgorod

“Роман Голубовський у своїй доповіді «Інформація і правда», на конкретних прикладах довів що ступінь довіри до ЗМІ у людей настільки велика, що їх легко ввести у оману цікавою статтею та заголовком, розповів про діяльність ЗМІ як українськиїх, так і закордонних — яки підхватують хибні, фейкові новини і розповсюджують їх.” - Uzhinform.

1 грудня, Київ – “By_Hub” від Інтерньюз для журналістів з Білорусі:

Роман Голубовский @ by_Hub

“Последний доклад был самым веселым. Выступал Роман Голубовский. Его сайт uareview.com стал генератором веселых новостей на постсоветском пространстве. Проект Романа является украинским аналогом сайта The Onion. Все новости там придуманы. Однако иногда их перепечатывают как правду ведущие информагенства стран СНГ и мира. Вывод – смешные новости похожи на правду потому, что настоящие новости очень смешны.” – Блог Михаила Ларченко.

Інтерв’ю

В журналі teh_nomad:

“Создатель и редактор сайта фэйковых новостей UaReview Роман Голубовский в интервью для журнала teh_nomad рассказал, что новость с их сайта о священнике, отлупившем последователей Pussy Riot кадилом, дошла до Ватикана.” (Полемика)

- А были ли официальные опровержения ваших новостей?

- К сожалению, да. Министр образования опровергал новость об отмене буквы «Ї» в украинском языке; управление МВД опровергало слухи о легализации наркотиков на Евро-2012; мэр Тернополя опровергал информацию о том, что у него в маршрутке стащили кошелек; Безруков, опровергая новость о роли Ступки, заодно опроверг популярный мэм, приписанный Гафту – «Умереть не страшно. Страшно, что после смерти могут снять фильм, и тебя сыграет Безруков!» Да, не все фэйковые новости сочиняем мы. Зато наши «фэйки» точно вызывают улыбку.”

Повний текст інтерв’ю читати тут: “Эксклюзив. Интервью с создателем фэйка про священника с кадилом.

В друкованому Stud-times (клікабельно):

Stud-times про UaReview

Мабуть, новини UaReview не читав лише той, хто не має Інтернету. Подекуди їх важко відрізнити від правди. Тому на статті так часто “клюють” журналісти. Зовсім скоро проекту буде рік. Як зароджувався, що було у планах і чим став сьогодні UaReview поговоримо із засновником та редактором сайту Романом Голубовським.

У “Медіаграмотності”:

“Не лише для сміху створюють фейки й українські автори. Автор UAReview Роман Голубовський каже, що фейкові новини зробили аудиторію більш критичною до інформації, яку вона отримує зі ЗМІ. Саме з його подачі українські журналісти писали про те, що Верховна Рада хоче заборонити місіонерську позу, Львівська міська рада надала статусу регіональної мові програмування Java й міністр Дмитро Табачник хоче викинути літеру «ї» з української абетки.

А буквально під час нашої розмови одне тернопільське видання переопублікувало черговий фейк від UAReview про хлопців із Івано-Франківська, котрі намагалися прославитися як Pussy Riot. За декілька днів цю псевдоісторію опублікує російський «Интерфакс», звідки її поширять із десяток передплатників стрічки інформагентства. Назвати, скільки фейків UAReview потрапили в медіа, автор сайту не береться – всіх не відстежиш.

«Раніше газета, яка цінувала довіру своїх читачів, після публікації недостовірної інформації, у наступному номері робила спростування. З онлайн-ЗМІ чомусь не так. Працівники онлайн-ЗМІ, коли дізнаються, що вони опублікували фейк, просто видаляють сторінку з новиною. Але проблема у тому, що цю новину вже прочитали тисячі людей і сприймають цю інформацію за чисту монету. Щоправда, інколи ЗМІ таки публікують спростування – але лише у тому випадку, коли інформацію спростовують офіційні особи/організації, і таке спростування можна подати як ще одну резонансну новину (в гонитві за скандалом)», – каже Роман Голубовський. Йому б хотілося, щоб такі матеріали читали лише на його сайті. І, звісно ж, не через авторські права.”

Повний текст читати тут: ” ІЗ НЕВИННИХ ЖАРТІВ – У НОВИННІ

Фейки

І на завершення, залишу посилання на декілька “фейків” про редактора сайту “фейкових новин” – такий от каламбур:

P.S.: 13 грудня проекту UaReview виповнюється 1 рік!

Місцева жовта преса, більшість фото: Тарас Демчук

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати