Цікаві професії: інтерв’ю з таксистом

Інтерв'ю Автор: Роман Голубовський [9,984 переглядів]

Теги : , , ,

Таксі

Несподівано для себе взяв інтерв’ю у водія таксі. Несподівано для вас публікую його тут.

Наш діалог передаю по-пам’яті. Пасажир – інтерв’юер, тобто я. Поїхали.

Пасажир: Розкажіть про графік, за яким ви працюєте. Зараз ніч: з котрої години ви за кермом? До котрої?

Водій: Взагалі, у різних компаніях по різному. В нас – з 20 до 8 години. Дві ночі працюю, дві відпочиваю. Хоча, відпочиваю відносно: при бажанні можна трохи вдень виїжджати, підробляти.

Пасажир: Тобто, одні таксисти працюють суто вночі, а інші суто вдень?

Водій: У нас – так. В інших буває по черзі. Навіть, швидше, не по черзі, а просто – хто коли захотів. У нас все чітко, без бардаку.

Пасажир: А коли більше роботи – вдень чи вночі?

Водій: Вдень. Хоча, не зовсім так. Замовлень приблизно однаково – як вдень так і вночі. Але вночі дороги пусті, а в день пробки. Тому, при однаковій кількості клієнтів, вдень на дорогу витрачається більше часу.

Пасажир: А скільки клієнтів за зміну, за 12 годин, в середньому?

Водій: Дуже по різному. Буває що за годину візьмеш чоловік шість – на “мінімалку” (відстань до 3 км., 15 грн. – прим. ред.), а буває навпаки – от як вас. Зараз ви в мене 10-й. А щойно дзвонив колега, казав, що вже 22-го завіз. Але в середньому – це десь клієнтів 15-17 за ніч.

Пасажир: Зрозуміло. Ви згадували про свою компанію, у якій все чітко і без бардаку. Скільки у вас машин?

Водій: Приблизно 300.

Пасажир: 300? Ого! Це найбільше у Львові?

Водій: Ні, є і більші. Але там бардак! :)

Пасажир: А які відношення встановлені між водіями і компанією? Я маю на увазі фінансові відношення.

Водій: 3 гривні за замовлення. Все решта, – чи це “мінімалка”, чи це клієнт, якого возив всю ніч, – сума не змінюється. Так – зразу здається що це мало. Та коли за пів місяця (у нас раз на два тижня розрахунок) віддаєш деколи до 500 гривень з однієї машини, – то це не так вже і мало!

Пасажир: І все – ніяких більше оплат?

Водій: Ніяких.

Пасажир: Ок, давайте ще поговоримо про клієнтів. Які вони? Бувають якісь цікаві?

Водій: О-о-о, я ж нічний таксист. Клієнти переважно “цікаві” попадаються. Більша частина – п’яні. Бувають п’яні адекватні, а бувають і не дуже.

Пасажир: І що? Яким чином справляєтесь з такими?

Водій: Деколи доводиться користуватись грубою чоловічою силою: декого з машини викидати, декому по зубах… Якщо неадекватних клієнтів кілька, і розумієш, що щось буде, – тоді по рації кажеш: під’їдьте в таке то місце. Якщо недалеко від центру – вже через 5 хвилин біля тебе 3-5 машин. Якщо в районах – доведеться почекати хвилин 10. Найгірше – якщо повіз когось за місто.

Пасажир: І? Лежить у вас в багажнику для таких випадків бейсбольна бита?

Водій: Колись були бити. Зараз міліція не розуміє: таке враження, що я під’їду до когось і почну битою розмахувати, – а це ж для захисту просто необхідно! Зате, є газові балончики або пістолети.

Пасажир: І що, у кожного таксиста щось таке є?

Водій: Так, у кожного!

Пасажир: Тут, будь-ласка, за щитом наліво. А бувають такі, хто не платить?

Водій: Так, бувають. Деколи, коли вже приїхали, біжать додому взяти грошей – і не повертаються! Тому, стараюсь завжди щось брати “під заставу” – мобільний телефон або ключі. Краще ключі: мені вони ні до чого, а клієнту потрібні.

Пасажир: Зараз знов наліво.

Водій: Було одного разу, сів пасажир – досить видний повний чоловік з двома великими пакетами, – такими, які видають в Сільпо чи Арсені. Пакети були повні, поставили їх до багажнику. Проїхали пів Львова, він ще у якісь магазини забігав. А потім, забіг до свого колеги, казав почекати. Я чекав без задньої думки 20 хвилин. Потім заглянув до багажнику: як виявилось, у пакетах було сміття.

Пасажир: Ха-ха-ха! Біля під’їзду зупиніть – приїхали! Скільки з мене?

Інтерв’ю взяв Роман Голубовський

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати