Топ блоги Рунету: популярність і прибуток

Internet Автор: Роман Голубовський [5,256 переглядів]

Теги : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Топ-блоги Рунету за версією Яндекс.Блоги рейтингу

Бізнес – це діяльність, спрямована на отримання прибутку. І якщо основна маса блогів ведеться для задоволення блогерів, то топ-блоги в Рунеті є бізнесом для тих, хто їх веде.

У цій статті я зроблю невеликий аналіз причин популярності та джерел прибутку перших семи блогів за версією рейтингу блогів Яндекса*: tema, drugoi, Lifehacker.ru, ibigdan, etoday.ru, bigpicture.ru та teh_nomad.

[* примітка. В статті (як і на малюнку) позиції рейтингу блогів Яндекса станом на середину листопада 2010 - саме тоді я починав писати статтю (так, затягнув). Єдина зміна в сімці лідерів на тепер - Тьому на 7 місці замінив інший блогер, - думаю, методом накрутки показників. Це я про те, що дані ніскільки не застарілі (виправдовуючись говорив він). Почнемо!]

7. tema.livejournal.com

Популярність. Артемій Лебедев – мабуть, найвідоміший блогер (незважаючи на сьоме місце від Яндекса) і точно найдорожчий дизайнер Рунету (”Долго. Дорого. О*уенно” – так звучить слоган студії його імені). Це харизматична та креативна особистість з своєрідною поведінкою в онлайні. Тьома-блогер – це матюки, скандали, подорожі, дизайн і своєрідна, притаманна лише Лебедеву манера ведення блогу (пост зі словами “Я чихнул” або “Я высморкался” збирають кілька сотень коментарів). Лебедева можна любити, можна не любити, та не помічати його не можна.

LiveJournal говорить, що блог створено 4 вересня 2001 року. Більше 100.000 унікальних відвідувачів на добу (туц) робить Тьомину “Уютную жежешечку” не простим щоденником, а масовим медіа – ЗМІ (Втім, це зауваження стосується і всіх решти блогів, представлених тут).

Заробіток. Реклама в ЖЖ Тьоми коштує $5000 (туц) Зо один місяць (дата перевірки: 12 жовтня – 11 листопада 2010 року) записи з поміткою “Реклама в уютной жэжэшечке” (а Лебедев постійно наголошує, що реклама повинна явно вказуватись) з’являлись 6 разів. Взявши озвучену ціну в $5.000 і зробивши прості арифметичні дії (звичайно ж з калькулятором – а як інакше!), отримуємо наступне: Артемій Лебедєв на своєму блозі заробляє до $30.000 в місяць!!!

6. drugoi.livejournal.com

Популярність. Рустем Адагамов – найпопулярніший блогер ЖЖ за кількістю людей, що його зафрендили (”в друзях” у 60.709 на 5.02.2011). Денна аудиторія блогу – до пів мільйона чоловік (дані Вести.ру – див. відеосюжет нижче) – ще одне повноцінне ЗМІ. Блог створено 2 березня 2002 року. Сам Адагамов називає себе не блогером а фотожурналістом або фоторедактором. Пости у його щоденнику з’являються щодня і висвітлюють найвагоміші події дня – переважно це яскрава фотографія та підпис до неї (коментар до події) – в цьому і є фішка блогу: читаючи його ви завжди в курсі останніх важливих подій або просто чогось цікавого. Дехто називає Другого “копіпастером”, оскільки він у більшості викладає не свої фотографії, однак сам він це називає редакторською роботою – відбір найцікавішого і найактуальнішого.

Заробіток. На чому заробляє Адагамов. Донедавна про це не говорилось ніде (були лише різні здогадки), тепер відомо, що він за певну плату може спробувати певний продукт чи послугу і описати (лише правдиві за його словами) враження у своєму блозі. Суми не розголошуються, але можна припустити що рахунок йде на тисячі (адже і сама організація прес-турів коштує недешево: наприклад, тестування нової моделі Porsche – це політ в США, проживання, виділення людей для проведення тестування тощо).

Додатково:
Інтерв’ю з Рустемом Адагамовим @ Частный корреспондент
Відеосюжет про Рустема Адагамова на Вести.ру

5. lifehacker.ru

Популярність. Лайфхакер.ру – це журнал про те, як бути продуктивнішим і досягати кращих результатів меншими зусиллями, використовуючи для цього новітні технології. Ідея блогу була запозичена на заході, де давно процвітає ресурс з аналогічною тематикою і навіть назвою – lifehacker.com На відміну від двох попередніх, цей блог ведеться не одною людиною, а цілою командою – це проект Буферної бухти (команда, що спеціалізується на створенні популярних тематичних блогів). Редактор Lifehacker.ru - Слава Баранський, до слова, українець і киянин. Ще одна відмінність від попередніх блогів – він є “stand alone”, тобто на окремому хостингу та домені. Відвідуваність “Лайфхакера” –  7.000-9.000 читачів на добу (статистика liveinternet). Домен lifehacker.ru зареєстровано 31 липня 2007 року.

Цікавий момент: оскільки статистика блогу відкрита, ми можемо глянути, скільки трафіку дає безпосередньо рейтинг блогів Яндекса: в середньому за 7 днів – 709 переходів з blogs.yandex.ru на 12.11.2010 (і 383 переходів на 5.02.2011 – зменшення переходів пов’язане заміною на головній сторінці Пошуку по блогах Яндекса списку десяти топ-блогів на “блоги по категоріях”).

Заробіток. Реклама в “Лайфхакері” – це 5 місць під баннера та новинний блок – на загальну суму 92.000 рублів (близько 3 тисяч долларів) на місяць. На момент написання статті деякі рекламні місця пустують, але показується контекстна реклама. Ще один вид прибутку – платні пости (тематичні, звичайно). Тобто, місячний дохід Lifehacker.ru – ймовірно близько кількох тисяч доларів.

4. ibigdan.livejournal.com

Популярність. Ігор Бігдан – найвідоміший блогер родом з України у топі блогів. Здається, саме коли Бігдан став номером один за версією Яндекса, почався такий ажіотаж навколо цього рейтингу. Довгий час до того рейтинг очолювали Адагамов та Тьома. А тут раптом хтось їх переміг, – причому не селебріті, а “простий хлопець” з Кременчука. Доречі, він чи не перший, хто чесно заявив, що блог для нього – професія і основний заробіток. Тематика блогу: майже повністю копіпаст – картинки та приколи, що з’являються з завидною частотою – до 20-30 постів в день. Такий матеріал ідеально підходить для офісного працівника, який відклав папери та вирішив розслабитись на кілька хвилин. Час створення блогу – 30 серпня 2005 року. Відвідувачів в день – більше 50 тисяч.

Заробіток. Бігдан заробляє в основному на рекламних постах. Також продає посилання в сайдбарі блогу. Як зізнається репортерам Вести.ру блогер, він заробляє на своєму блозі близько $ 3.000 в місяць.

Додатково
Відеосюжет про Ігоря Бігдана на Вести.ру

3. etoday.ru

Популярність. Ще один стенд-елон блог в топі, і ще один серйозний бізнес-проект. Etoday (правильно говорити E Today а не Eto Day) – це інтернет-журнал, який розповідає про цікаві та яскраві події, насичений фотографіями знаменитостей та інших цікавинок: такий собі глянцевий онлайн-журнал. Проект створено Артемом Тагіровим та Григорієм Грішиним 2007 року, а команда авторів налічує близько 15 блогерів. Відвідуваність – близько 50 тис. на добу.

Заробіток. Рекламні пости (50 тис. руб.), банерна реклама (650-800 руб. за 1000 показів), спецпроекти (200 тис. – 500 тис. руб.), контекстна реклама. Скільки проект заробляє в сумі – не оголошується.

Всі цифри – з рекламної презентації Etoday

Додатково:
Інтерв’ю з авторами проекту Etoday

2. bigpicture.ru

Популярність. Новости в фотографиях. Цей блог певний час був номером один (після Бігдана і до Техномада). Це ще один стенд-елон і ще один “командний” блог. Його фішку можна прочитати в назві – “великі фотографії“! Саме цим він привернув до себе увагу – щоденними порціями яскравих цікавих та актуальних фотографій. Це наймолодший блог у топі – домен зареєстровано 2 квітня 2009 року! А вже через рік після створення він став блогом номер один за версією рейтингу блогів Яндекса. В день сайт відвідує близько 25 тисяч відвідувачів (дані лічильників на сайті).

Заробіток. bigpicture.ru заробляє на рекламних постах (менше 30% за словами автора), рекламних місцях в тілі статей (”спонсор поста”), продажу посилань (як напряму так і через біржі) та контекстній рекламі. Сумарний заробіток на проекті не оголошується.

1. teh-nomad.livejournal.com

Блог Техномада – це суміш скандалів, деколи актуальних новин, цікавих текстів, інтер’ю з відомими людьми, наївних тестів для домогосподарок-блогерш, та (головне, мабуть) спілкування. А ще – котики. Блог деколи нагадує телебачення з його прямими ефірами – все головне на ньому твореться тут і зараз: зараз обговоримо таку то тему, в 17 год. чекайте свіже інтев’ю з Канделакі, в 19-ть спецрубрика а у 20-ій – щоденний “суперчатик”. Ведеться блог “непостійною командою”. Серед більш-менш постійних авторів – Максим Лобанов (цікавий індивід, він зазвичай і представляє блог публічно) та bombay-duck. Сам Техномад свого імені не називає, і про нього нічого невідомо. Відомо лише, що блог створено 19 лютого 2009 року – що теж відносно недавно! [Цікаво: перше і друге місце займають наймолодші блоги в списку] Відвідуваність блогу – 50 тисяч на день (дані за вересень 2010).

Заробіток. Хоча б щось сказати про заробіток на блозі Техномада немає можливості, оскільки цифри ніде не називаються. Та і про те, що пост рекламний, не вказується ніде. Дуже зрідка бувають посилання в постах – але з такою низькою частотою це дуже не схоже на основний заробіток на блозі з такою відвідуваністю.

Топ блоги Рунету. Резюме

Якщо проаналізувати приведені вище блоги, можна виділити кілька ознак, без яких вони не досягли би такої популярності.

1. Блог як робота. Ставлення до ведення блогу як до діяльності, яка приносить гроші, і, відповідно, цілковита відданість цій діяльності.

2. Велика частота оновлень. Всі блоги оновлюються по кілька разів (а деякі – десятків разів) на день. При такій частоті аудиторія знає: коли не зайдеш на блог – там завжди є щось свіженьке. І, ходить туди.

3. Тематика/фішки. Кожен з командних блогів має визначену тематику, а кожен з особистих – це автор, з притаманним лише йому способом ведення блогу.

Все решта – деталі!

Підготував Роман Голубовський. Далі буде цікавіше – підписуємось на RSS щоб не прогавити!

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати