Туалети в поїздах Укрзалізниці не будуть платними з 1 червня

Роздуми Автор: Роман Голубовський [2,214 переглядів]

Теги : , , , , , ,

Туалет в поїзді Укрзалізниці

Повинен написати про це, бо вже не смішно. Я навіть злий. Більше того: я дуже злий! Вчора і сьогодні в мережі поширюється посилання на “новину” із заголовком “За туалет в поїзді з 1-го червня треба буде платити“.

Поширюється з обуренням. То люди пишуть “Это, простите, но уже просто никуда не годится…” то лаконічно “Кошмар!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!“. Альона Дрючило повідомляє, що цю новину закидають в робочий чат, а Володимир Стойко скаржиться: “Бляха, викладач з універу поносить Пороха за платні туалети з 1 червня.” Сайт львівської газети “Високий замок” навіть опублікував цю “новину” у себе.

Фейк-новина

Високий замок запостив фейк

І знаєте, що тут найстрашніше? Що ми вже понад рік живемо при інформаційній війні. Слово “фейк” знає і вживає навіть моя 70-річна бабця, яка ще Другу світову і смерть Сталіна пам’ятає.

Я то думав, що нарешті люди навчились читати уважно, критично ставитись до інформації, навчились елементарно ДУМАТИ! Я, наївний, вважав, що розіп’ятий хлопчик, візитка Яроша, два раба і снігурі навчили людей тому, що не всьому прочитаному варто вірити. Я сподівався, що людям не так легко впарити будь-яку інформацію за правду.

І от ті самі українські люди, які так дивуються, що росіяни бездумно вірять кремлівській пропаганді, ті ж самі “розумніші” люди – беруть, і вірять у жарт дворічної давності, розміщений на незрозумілому блозі на піддомені wordpress.com. НУ ЯК ТАК???

* * *

Пояснюю елементарні речі (див. фото нижче):

1. Гляньте на дату публікації – про яке 1 червня йдеться?

2. Гляньте на назву сайту – чи знайома вона вам?

3. Гляньте на адресу сайту – чи викликає вона довіру?

4. Увімкніть мозок і прочитайте деталі – чи логічні вони? “вартість користування туалетом буде коливатися від 1 до 2 гривень, В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД МЕТИ”, “Безлімітні абонементи. Але цим абонементом пасажир зможе скористатися тільки ОДИН РАЗ НА ГОДИНУ.”

5. Погугліть: знайдіть першоджерело (uareview.com), наприклад, за датою. Зрештою, тепер можна знайти і спростування.

* * *

А тепер головне. Якщо наші українські люди (а це і журналісти, і викладачі – всі розумні люди) вірять в такий елементарно спростовуваний фейк, то це значити, що ретельно продумані політ-технологічні чи пропагандистські речі ці розумні люди заковтнуть як риба наживку, і побіжать розповідати далі усім своїм знайомим.
Такі люди голосують за Ляшків та інших популістів. Такі люди кричать “зрада!” після прочитання одного поста нікому невідомого фб-користувача. Такі люди завтра виберуть нового Януковича.

Якщо, звичайно, не почнуть думати.

Колеги, це не так складно, як здається. ДУМАЙТЕ! Хоч інколи. Думайте самі, і радьте іншим. Дякую!

Роман Голубовський

Фейк новини

Туалет платний в поїзді. Фейк

google пошук

УНН

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментувати