Український баян

Internet, Роздуми Автор: Роман Голубовський [3,724 переглядів]

Теги : , , ,

Як можна рекламувати товар? Можна замовити рекламний відеоролик, який буде розроблений за правилами, стандартами та здоровою логікою. В ньому будуть переважати приємні кольори, гарні обличчя задоволених споживачів і правильне позиціонування товару. Але реклама вийде нудною і ніхто нічого не купуватиме, незважаючи на витрачений бюджет. А ще можна випадково або не випадково зкреативити, і відео вийде таким, що рознесеться по інтернету самими користувачами, і цитуватиметься людьми на перекурах.

Як можна популяризувати українську мову? Можна назвати себе свідомим українцем (ненавиджу це словосполучення), ходити раз в рік до пам’ятника Шевченка з квітами, або час від часу вступати в сутички з пенсіонерами, які вважають себе комуністами і вірять, що Симоненко – це Ленін у наступному житті. Пенсіонерів-комуністів з часом не стане, а про свідомих українців неприємні спогади залишаться. Як і про мову, якою вони розмовляють, і якою змушують розмовляти інших. А можна українську популяризувати інакше.

Можна зробити так, щоб розмовляти українською було модно. Писати пісні, які хотілось би підспівувати. Видавати книги, які хотілось би читати. Робити шоу, які дивитись хотілось би. І (ЦЕ ВАЖЛИВО!) ставку потрібно робити в першу чергу на зміст, а не на форму (я вже писав про це). Тобто зробити в першу чергу якісний продукт, а вже потім – українською мовою. Для цього потрібно відкинути “шароварщину”, і взяти на озброєння оригінальність і нестандартні рішення. Згадаємо веселі пісні Гадюкіних; згадаємо гру слів у Юрія Іздрика; згадаємо оригінальну мову перекладу Сергія Саржевського (перекладач Франциско Гомеса в шоу “Танцюють всі”).

Таке саме можна сказати і про Інтернет. Можна до всіх новин на “Кореспонденті” залишати злісні коментарі “щирою” українською, чим лише збільшувати ненависть російськомовних (і не лише українців) або не настільки “свідомих” українців. А можна зробити щось оригінальне, що сподобається всім і розлетиться по всьому Уанету. Як, наприклад, ось це:

Чак Норріс: А ти вчиш українську?

Картинку, яку вчора виклав у своєму твіттері Федір Гонца, за один день перепостили всі кому не лінь: від найпопулярнішого українського (я не кажу україномовного!) блогера Ігоря Бігдана та ресурсу яплакал.ру, до офіційної фейсбук-сторінки програми “Час тайм”, та одного з моїх друзів ВКонтакте (на “аватарці”).

Оригінально? – Оригінально! Українська мова популяризована? – Популяризована!

Або згадаємо креатив Сергія Пішковція “Карти України очима її жителів“, що теж став супер-популярним і цитованим, або масу інших цікавих речей, написаних/створених блогерами, твіттерянами та social-media-активістами українською мовою. Вони нічого не заставляють робити – просто показують, що українське теж буває цікавим! А це – правильна тактика.

P.S.: Тепер залишається тримати кулаки за автора картинки, щоб про неї раптом не дізнався Чак, адже Чак Норіс бачить все!

P.P.S.: Не забуваємо голосувати за цей блог на конкурсі BUBA тут – http://watcher.com.ua/buba/bloh-romana-holubovskoho/

Роман Голубовський

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати