Культ Юлії Борщенко

Роздуми Автор: Роман Голубовський [2,931 переглядів]

Теги : , , , , , ,

Одна справа жартувати про відомих героїв, і зовсім інша (важча, цікавіша, важливіша – потрібне підкреслити) цих героїв створювати. Буває, що цікаві характерні персонажі з’являються з-під пера авторів сатиричного видання UaReview.

Це і спритний житель Вінниці Петро Веселий, що, вдаючи з себе лікаря, ніби-то лікував гомосексуалізм методом “клин клином вибивають”; це і бойовий священик церкви Св. Миколая у селі Барвінків (Івано-Франківська обл.) отець Василь, що з допомогою кадила відлупцював послідовників Pussy Riot – учасників панк-гурту Dick Revolt, котрі хотіли влаштувати концерт просто в храмі тощо. А минулого тижня з’явився не менш колоритний і навіть більш улюблений народом герой – Юлія Борщенко. Її історію я вирішив викласти тут – так би мовити, для історії.

1. Народження легенди

UaReview: Юлія Борщенко

Вперше Юлія Борщенко з’явилась 28 листопада у статті сатиричного видання UaReview під заголовком “Працівницю їдальні Верховної ради звільнили за те, що вона плювала в суп“. Ось повний текст матеріалу:

“Працівницю їдальні Верховної ради України Юлію Борщенко звільнили з роботи після того, як народний депутат Валентин Матвєєв (фракція КПУ) у своєму супі виявив наслідки плювка. Офіціантку було звільнено за статтею 41 КЗпП України (звільнення особи з ініціативи власника або уповноваженого ним органу), повідомляє “Газета киевская”.

“Ви думаєте, в Їдальні Верховної ради гарно платять? Зовсім ні: 3200 грн. для Столиці – це зовсім не гроші! – обурюється екс-офіціантка найпрестижнішого закладу харчування України, – Все, що мене мотивувало працювати там довгих 4 роки – це можливість відімстити депутатам за те, що вони роблять з країною та народом. І якщо хтось думає, що я шкодую про свої вчинки, він глибоко помиляється – це моя політична позиція.”

За словами звільненої працівниці, вона плювала в суп народним обранцям вже не раз.

Крім того Борщенко повідомила, що найближчим часом вона не збирається шукати роботу в галузі громадського харчування. Побачивши цікавість до її історії з боку ЗМІ, вона вирішила взятись за написання книги.

“У книзі я детально розповім про те, що робиться на кухні їдальні Верховної ради, хто і за які закони отримував “сюрпризи” у їжу, і що ж насправді їдять народні депутати. Книга під робочою назвою “Як я плювала в суп” повинна вийти вже навесні.” – розповіла Юлія Борщенко.

Нагадаємо, в кошторисі Верховної Ради на 2012 рік на їдальню депутатів закладено, – як і три останніх роки, – 1,6 мільйона гривень.”

Історія Юлії Борщенко припала до душі читачам UaReview, адже офіціантка мстила депутатам “за те, що вони роблять з країною та народом” – тобто, мстила справедливо. Читачі почали ділитись посиланням зі своїми друзями та обговорювати матеріал в соцмережах:

Лайки/ретвіти до статті "Працівницю їдальні Верховної ради звільнили за те, що вона плювала в суп"

А далі сталось те, що регулярно відбувається: в “казку” так хотілось вірити, що вона в один момент перетворилась на реальність.

2. В маси

29 листопада про Юлію Борщенко розповіли Магнолія-тв.com, Аргументы и факты. Украина, Новости.Mail.ru, Украина криминальная, Дни.ru, Експрес, Фонтанка.ru, FaceNews, MIGnews, Правда.ru, Деловая газета ВЗГЛЯД, ФОКУС.ua, Факти.ICTV та ряд інших поважних видань. Крім того, “новину зачитали на ток-шоу на 5 каналі”, а також “в утренней передаче “Подъем” говорили и смеялись над этой ситуацией”.

У цьому місці ми трошки зупинимось і поглянемо на особливості передачі новин. Доволі цікаво спостерігати, як одну й ту ж новину подають різні ЗМІ – як при цьому змінюються заголовки та картинки. Наприклад така ілюстрація:

Портал.Львів: Плювала в тарілки

Також пізнавально слідкувати, як у процесі міграції новини від видання до видання перекручуються, так би мовити, “факти”. Так, оскільки у звільненої офіціантки прізвище “Борщенко”, то й плювати вона почала не в суп, – а у борщ.

Сайт Магнолії-ТВ у заголовку новини до факту плювків у борщ додав пояснення причини дій Юлії Борщенко: Плювати на них хотіла…

Магнолія-ТВ: Плювати на них хотіла

Неабияк розвеселив сайт львівської газети “Експрес”. Ви ж знаєте, як у Львові відносяться до комунізму… Так і у заголовку “Експресу”, йшлось не про звільнення офіціантки, не про причини плювків, а виключно про основне (бажане): “Депутатові-комуністові в їдальні ВР хтось харкнув у борщ“:

Експрес: Комуністові харкнув у борщ

3. Народна любов

Та головне для нашої сьогоднішньої історії – це те, як на новину про екс-офіціантку Верховної Ради відреагували блогери та користувачі соцмереж (читай – народ).

Юлію Борщенко полюбили! Нехай і з іронією, та все ж полюбили.

Коментар під оригінальною статтею:

Молодчинка

Розповідь про подію на одному з блогів на “Корреспонденті” починалась так:

“Интересное событие произошло сегодня. Событие, которое безусловно обрадовало большинство жителей нашей страны.”

Заголовок у пості ЖЖ називає Борщенко Новим Героєм України (саме так – всі слова з великих літер):

Герой Украины

У коментарях до іншого посту в ЖЖ не сумніваються у лідерських якостях Юлії:

Герой украины

Її роботу возвели у ранг подвигу:

Подвиг Юлії Борщенко

Зрештою, Юлія Борщенко стала кумиром:

Твіттер: Юлія Борщенко - герой України.

Навіть я не втримався від ажіотажу, і відповідно до контексту оновив біо у твіттері:

golubovsky

4. Кульмінація

Зрештою, 30 листопада важливу місію зі збереження персони Юлії Борщенко в анналах історії взяли на себе працівники прес-служби Верховної Ради України. Вони написали спростування “неправдивої інформації про роботу їдальні парламенту”:

Верховна рада: спростування

Причому, треба віддати належне прес-службі ВР, спростування виявилось не менш гумористичним, ніж оригінальна новина:

Принагідно наголошуємо, що навіть найперебірливіші у гастрономічних уподобаннях народні депутати ніколи не зверталися зі скаргами на якість страв у Верховній Раді, у тому числі і В.Матвєєв.

А вже це спростування цілком очікувано розлетілось по усіх найбільших виданнях (у тому числі Корреспондент та Українська правда).

Слід придумати

5. Дефіцит героїв

Ось така вона – історія тріумфу Юлії Борщенко, людини із власною громадянською позицією.

З цієї історії варто винести один важливий момент: суспільству постійно бракує героїв. Бракує таких людей, які в змозі зробити те, чого всі (можливо навіть підсвідомо) очікують, потребують. [Вибачте за надмірний пафос!]

А тому такі, як Юлія Борщенко, ще не раз з’являтимуться у медіапросторі.

Роман Голубовський

в утренней передаче “Подъем” говорили и сим5еялись над этой ситуацией

Схожі статті

Сподобалась стаття - підпишись на оновлення по RSS, на пошту або в ЖЖ!

Коментарі:

Коментувати